Το Δημοτικό Ωδείο Καλαμάτας ανοίγει διάπλατα τις πόρτες του και προσκαλεί το κοινό στο μαγικό κόσμο της μουσικής!

Την Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2018, μεταξύ των ωρών 10.00 και 13.00, στην οδό Βιλεαρδουΐνου 1 (πλατεία Υπαπαντής), η είσοδος στο Δημοτικό Ωδείο θα είναι ελεύθερη για όποιον επιθυμεί να γνωρίσει καλύτερα το Ωδείο και τις δραστηριότητες που πραγματοποιούνται σε αυτό.

Πρόκειται για μια μουσική γιορτή, που προετοιμάστηκε με χαρά και ιδιαίτερη φροντίδα από τους καθηγητές και τους μαθητές του Δημοτικού Ωδείου Καλαμάτας και αποτελεί μια μοναδική ευκαιρία γνωριμίας, ενημέρωσης, ψυχαγωγίας.

Απευθύνεται σε όλους που ενδιαφέρονται για τη μουσική, όποια ηλικία και αν έχουν (νήπια – παιδιά – έφηβοι – ενήλικες).

Η δραστηριότητα περιλαμβάνει

-Ξενάγηση στους χώρους του Ωδείου

-Συναντήσεις με τους καθηγητές

-Ενημέρωση για τα μουσικά όργανα

-Μαθητική συναυλία

-Το παιχνίδι «Οι Οικογένειες των Μουσικών Οργάνων».

Δεν είναι απαραίτητο να δηλώσει κάποιος συμμετοχή. Βεβαίως, η δήλωση ενδιαφέροντος (τηλεφωνικά, μέσω e-mail, facebook ή διά ζώσης) θα βοηθήσει το Ωδείο στον προγραμματισμό του.

Η δραστηριότητα θα πραγματοποιηθεί από τις 10:00 έως τις 13:00, την Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2018.

Όσοι θα παρακολουθήσουν θα κερδίσουν  ένα δωρεάν μάθημα για γνωριμία με το μουσικό όργανο που θα επιλέξουν, δηλώνοντας ενδιαφέρον στο σχετικό έντυπο.

Πληροφορίες:  Στη Γραμματεία του Ωδείου, Βιλεαρδουΐνου 1 (πλατεία Υπαπαντής)

Τηλέφωνο: 27210 21881